mar

Sezon 2014/2015 za nami…

Zawodnicy Sekcji Narciarstwa Alpejskiego UKS De La Salle Gdańsk zakończyli starty w sezonie 2014/2015. Braliśmy udział w kilku edycjach Ligi Małopolskiej, Młodzieżowego Pucharu Polski, a także w zawodach FIS. Najważniejszy w tym sezonie start tj. Ogólnopolskie Spotkania UKS-ów okazał się sukcesem naszych zawodników. Klub w klasyfikacji awansował o jedno miejsce, a nasi zawodnicy zajęli wyśmienite lokaty (Dawid Jurkowski (2000) zajął 1 miejsce wśród roczników 1999 / 2000) Teraz okres roztrenowania, pobiegamy po lesie, popracujemy (jak i przez cały rok) nad stabilizacją, a pod koniec kwietnia ruszymy na kolejne zgrupowanie na lodowiec.

mar

Relacja z zawodów

Przedstawiam Państwu wyniki Ogólnopolskich Spotkań UKS-ów w narciarstwie zjazdowym. Gratulacje dla wszystkich naszych zawodników.

W zawodach startowało 268 zawodników z 27 klubów! Największy sukces – pierwsze miejsce Dawida Jurkowskiego! w kategorii Junior B chłopców.

Świetne miejsca Kuby Jurkowskiego (5), Mikołaja Masiaka (6), Karoliny Masiak (8), Jaśka Koszowskiego (8) Rafała Sawickiego (10)

– wszystkie w pierwszej dziesiątce!

Dominika Sawicka (16), Jan Mydlarski (16), Marysia Mydlarska (21), Emilka Beyer-Wróblewska (23), Magda Woyciechowska (25) również pojechali wspaniale, a były to ich pierwsze stary w tak ważnych i silnie obsadzonych zawodach.
    Jako klub poprawiliśmy wynik z ubiegłego roku o jedno miejsce! a za nami sklasyfikowane zostały bardzo renomowane kluby m.in. MKS Skrzyczne Szczyrk, WKN, UKS Zakopiański, MUKS Śmig Zakopane, FIRN Zakopane, UKS MitanSKi Zakopane i inne.

Gratuluję jeszcze raz wszystkim zawodnikom.

4 marca uczestniczyliśmy w zawodach Ligi Małopolskiej startowaliśmy w slalomie gigancie. W zawodach startowało 336 zawodników!!!

Nasz klub reprezentowali:

Karolina Maisak (23) Emilka Beyer-Wróblewska (26) Jaś Koszowski (24) Dominika Sawicka (22) Magda Woyciechowska (31) Mikołaj Masiak (15) Kuba Jurkowski (16) Dawid Jurkowski (12) Konrad Stadnik (13)

Nasi zawodnicy pokazali wolę walki – część z nich po raz pierwszy startowała w tak ważnych zawodach. Liga Małopolska to najsilniejsza liga narciarska w Polsce! Gratuluję i z niecierpliwością czekam na wyniki w następnych startach.

z narciarskim pozdrowieniem

kuba czyżewski

(trener)

sty

Zapraszamy wkrótce

W tej sekcji będziemy Państwa informować o najważniejszych wydarzeniach z życia sekcji. Zapraszamy do śledzenia naszej strony.