Nasi trenerzy

Małgorzata Czerlonko

Specjalizacja
TRENER KOSZYKÓWKI

Telefon
+48 605 068 163

e-mail
gogobasket@wp.pl 

O ...
Trener I klasy w koszykówce. Doktor nauk o kulturze fizycznej.

Jeden z członków założycieli Uczniowskiego Klubu Sportowego DE LA SALLE Gdańsk i ostatnio GKK Hanzy Gdańsk. Od początku istnienia sekcji koszykówki, trener grup naborowych w UKS DE LA SALLE.

Nauczyciel akademicki i wieloletnia trenerka reprezentacji Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku w koszykówce kobiet, z którą zdobyła pięć złotych, dwa srebrne i cztery brązowe medale w finałach Akademickich Mistrzostw Polski.

Od 2015 roku trenerka reprezentacji Politechniki Gdańskiej w koszykówce kobiet, z którą dwukrotnie zdobyła złoty i raz srebrny medal w Akademickich Mistrzostwach Polski Uczelni Technicznych..

Trener metodyk Polskiego Związku Koszykówki w zakresie szkolenia w minikoszykówce. Członek Komisji ds. Upowszechniania Koszykówki w Polskim Związku Koszykówki i członek Zarządu Pomorskiego Okręgowego Związku Koszykówki.

Z koszykówką związana od zawsze. Najpierw jako zagorzała miłośniczka talentu starszej siostry, potem  jako zawodniczka kilku klubów: począwszy od SZS – AZS Koszalin (gdzie stawiała pierwsze kroki i zdobyła m. in. Mistrzostwo Polski Juniorek),  poprzez KS „Spójnię” Gdańsk (wicemistrzistwo i brązowy medal) i Łódzki Klub Sportowy, na „Warcie” Gdynia skończywszy.

Była reprezentantką Polski w koszykówce kobiet, we wszystkich kategoriach wiekowych;  wielokrotna uczestniczka Mistrzostw Europy (kadetek, juniorek i seniorek) i dwukrotnie Świata, rozegrała w drużynie narodowej ponad 200 spotkań. Była kapitanem reprezentacji Polski.  Obecnie jest reprezentantką Polski w Maxibaskecie, z którym zdobyła Mistrzostwo Świata i Wicemistrzostwo Europy.

Łukasz Wróblewski

Specjalizacja
TRENER PRZYGOTOWANIA SIŁOWEGO

O ...

Trener kulturystyki II klasy. Absolwent  Akademii Wychowania i Sportu w Gdańsku.  Od 2011r trener personalny obecnie Fitness Manager Jatomi Atrium Koszalin. Uczestnik wielu szkoleń dotyczących korekcji wad postawy oraz dietetyki i suplementacji w sporcie. Współpracował z młodzieżowymi klubami sportowymi jako trener przygotowania siłowego i gimnastyki korekcyjnej, między innymi były to kluby koszykarskie,taneczne, capoeria.

Tomasz Brenk

Specjalizacja
TRENER KOSZYKÓWKI

Telefon
+48 668 479 383

e-mail
delasallebasket@interia.pl 

O ...
Urodzony w Gnieźnie, trener od zawsze związany z koszykówką. Od 2006 roku prowadzi zespoły młodzieżowe w UKS „DE LA SALLE” Gdańsk.  Wcześniej prowadził GKKS WYBRZEŻE Gdańsk, a także jako asystent AZS UG Gdańsk w I lidze kobiet. W 2008 roku miał przyjemność przygotowywać BASKET KWIDZYN do rozgrywek ekstraklasy jako asystent trenera Adama Prabuckiego. W tym samym roku podjął studia pierwszej edycji Szkoły Trenerów przy PZKosz jako wolny słuchacz. Teraz już oficjalnie jest na III edycji tej właśnie Szkoły.

Maciej Kozieł

Specjalizacja
TRENER KOSZYKÓWKI

Telefon
+48 791 268 768

O ...
Trener II klasy w koszykówce. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 2 w Gdańsku. Trener grup dziecięcych i młodzieżowych w klubach: UKS „DE LA SALLE” Gdańsk.Trener programu KOSZMANIA w SP nr 2 i SP nr 42 w Gdańsku. Swoją przygodę rozpoczynał w młodzieżowych zespołach z Włocławka. Czynny zawodnik trójmiejskich lig amatorskich.” Trener grup: 2005 i 2006. 

Dariusz Sarnowski

Specjalizacja
TRENER KOSZYKÓWKI

Telefon
+48 662 126 747

e-mail
sarnowski.dariusz@wp.pl

O ...

Trener koszykówki II klasy. Doktor nauk kultury fizycznej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Główny trener rocznika 2001 i 2002 w naszym Klubie. Z koszykówką związany od dziecka, były zawodnik „Herkulesa” Białogard i „AZS Koszalin”. Akademicki Mistrz Polski (2008), uczestnik Akademickich Mistrzostw Europy (Serbia 2008) z zespołem AWFiS Gdańsk.

Paweł Pajewski

Specjalizacja
TRENER KOSZYKÓWKI

e-mail
delasallebasket@interia.pl 

O ...

Trener Paweł Pajewski – trener koszykówki II klasy.

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Nauczyciel koszykówki w Szkole Podstawowej nr 42 w Gdańsku. Trener grup dziecięcych i młodzieżowych w klubach: UKS „DE LA SALLE” Gdańsk i UKS Bryza Kolbudy. Trener programu KOSZMANIA w SP nr 8 i SP nr 42 w Gdańsku. Pierwsze koszykarskie kroki stawiał w UKS Herkules Ełk. Półfinalista MP z Truso Elbląg i MTS Basket Kwidzyn w kategoriach U – 16 i U – 18. Akademicki Mistrz Polski (2008). Uczestnik Akademickich Mistrzostw Europy (Serbia 2008) z zespołem AWFiS Gdańsk.

Trener grup: 2002 i 2004

Paweł Woźniak

Specjalizacja
TRENER PRZYGOTOWANIA MOTORYCZNEGO

e-mail
delasallebasket@interia.pl 

O ...
Trener lekkoatletyki II klasy specjalizujący się w biegach krótkich oraz biegach przez płotki. Absolwent, a obecnie doktorant Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Były zawodnik klubów AZS AWFiS Gdańsk oraz „Olimpii” Bytów. Wicemistrz Polski Juniorów z roku 2006 w na dystansie 400 metrów przez płotki oraz wielokrotny finalista mistrzostw Polski. Członek kadry narodowej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki w latach 2006-2007. Wielokrotny medalista mistrzostw województwa i makroregionu. Obecnie prywatny trener przygotowania motorycznego.