Wielki smutek …

Z największym smutkiem i bólem żegnamy Trenera Macieja Krysiuka, który odszedł od nas wczoraj, 14 maja.

Urodził się w Łodzi 23.02.1951. Był absolwentem gdańskiej AWFiS. Swoją przygodę z judo rozpoczął na matach GKS Wybrzeże Gdańsk w 1965 roku, a jego pierwszym trenerem był Ryszard Zieniawa.

Jako trener GKS Wybrzeża Gdańsk zdobył III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach
Polski w 1982 roku, a 3 lata później również drużynowo wywalczył srebrny medal.
Był trenerem między innymi takich zawodników jak Janusz Pawłowski, Jarosław Brawata czy Edmund Schulz.

Posiadał stopień mistrzowski 4 DAN.

Całe życie związany był z judo i wychowaniem młodzieży. Był nauczycielem wychowania fizycznego w Szkole im. Św Jana de la Salle, a także trenerem GKS Wybrzeże Gdańsk oraz AZS-AWFiS Gdańsk. W latach 90 wraz z Ryszardem Zieniawą założył klub UKS Budokan De la Salle Gdańsk, w którym był prezesem oraz pierwszym trenerem sekcji judo.

Zawsze uśmiechnięty i pogodny. Judo było jego ogromną pasją, którą zaraził setki młodych zawodników.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę, 20.05.2020 o godzinie 11.00 na Cmentarzu Gdańsk – Srebrzysko